Kolmapäev, 22 Sept 2021
Neljapäev, 05 November 2009 17:04

Alanud sügis soosib igati uusi ettevõtmisi. Kes jätkab või alustab kooliteed,  kes hakkab osalema mõnel huvialakursusel, keda ootavad muud värsked väljakutsed. Viise, kuidas oma elu rikastada, on mitmeid. Kõige rohkem teavet nende võimaluste kohta on internetis. Uusi kogemusi otsivad inimesed võiks seega alustada arvuti ja internetiga tutvuse tegemisest, milleks annavad suurepärase võimaluse üle Eesti projekti Ole Kaasas! raames toimuvad tasuta koolitused.

Algatus Ole Kaasas! on toonud igasse maakonda erinevatesse linnadesse ja küladesse klassikoolitused, kus kohalikud õpetajad aitavad inimestel teha tutvust arvuti ja internetiga ning õppida kasutama olulisemaid rakendusi ja ohutumat asjaajamist internetis. Neid koolitusi viib läbi Reet Raudkepp  Vaida Raamatukogus

 

Erineva tasemega koolitused

Koolitused on ühepäevased ja kestavad kõigest neli tundi. Osaleda võib kahel tasemel koolitusel.

Inimesed, kes pole varem iseseisvalt arvutit ja internetti kasutanud, võivad läbida arvuti ja interneti algkoolituse, kus õpetatakse arvutiga ümber käima, internetist huvipakkuvat informatsiooni otsima, saatma ja vastu võtma e-kirju ning kasutama internetipanka.

Need, kellel on varasem arvutikasutamise kogemus olemas või kes on läbinud arvuti algkursuse, saavad osaleda täiendkoolitusel, mille käigus õpetatakse internetis e-teenuste abil oma igapäevatoimetusi turvaliselt toimetama. Sellel koolitusel keskendutakse ennekõike ID-kaardi, e-teenuste  ja Mobiil-ID kasutamisele – õpitakse ID-kaardi elektroonilist kasutamist ja digitaalallkirja andmist, tutvustatakse e-teenuseid ja Mobiil-IDd. Täiendkoolitusele tuleb igal osalejal kindlasti kaasa võtta oma ID-kaart ning selle elektrooniliseks kasutamiseks vajalikud koodid PIN1 ja PIN2.

 

ID-kaart tagab turvalisuse

Täiendkoolitus on äärmiselt oluline, sest lisaks võimalustele on internetis ka palju ohte. Näiteks on pangad vähendanud internetipangas paroolikaardi abil teostatavate maksete limiiti, et petturid ei saaks identiteedivarguse puhul inimese raha varastada. Internetis ID-kaardi ja Mobiil-ID abil samu toiminguid tehes on sellised ohud oluliselt väiksemad. Seetõttu soovitab enamus pankasid ja teised e-teenuste pakkujad kasutada internetis ID-kaarti või Mobiil-IDd. ID-kaardi või Mobiil-ID praktilise kasutamise võimalus tekib inimestel üsna pea ka valimistel – miks mitte anda just sel aastal oma elu esimene e-hääl.


Vaida alevikus toimuvad koolitused järgmistel aegadel:

Arvuti ja interneti algkoolitus: VAIDA RAAMATUKOGUS


22. november kell 15.00


ID-kaardi, Mobiil-ID ja e-teenuste kasutamise koolitus: VAIDA RAAMATUKOGUS

14.november kell 14.00

28. november kell 14.00

19. detsember kell 14.00

Koolitustele on oodatud osalejad igas vanuses. Õpperühmad on võrdlemisi väiksed, mistõttu on koolitajal võimalik igaüht personaalselt nõustada ja kõigile tekkivatele küsimustele vastata.

Võta osa!

Selleks, et Ole Kaasas! tasuta koolitustest osa võtta, on vaja ennast eelnevalt koolitusele kirja panna, andes oma nime, isikukoodi, kontakttelefoninumbri ja võimalusel ka e-posti aadressi kas veebiaadressil www.olekaasas.ee või telefonil

6 180 180. Registreeruda ja lisateavet koolituste kohta saab ka koolitaja Reet Raudkepp telefonilt 6035230

 

Ole Kaasas! koolitusel osalenutel on projekti raames võimalus osta arvuti ning liituda internetiühendusega soodushindadega.

 

Ole Kaasas! projekti eestvedajad on Vaata Maailma Sihtasutus, EMT, Elion ja MicroLink, projekti toetavad ka Swedbank ja SEB. Ole Kaasas! koolitusi kaasrahastab Euroopa Regionaalarengu Fond infoühiskonna edendamise meetme raames.

 

 
Neljapäev, 15 Oktoober 2009 12:58
RAE KAMMERKOOR
Kooriproovid
esmaspäeviti
kell 18.30-21.00
Rae Kultuurikeskuses
Jüri alevik, Aruküla tee 9
Tule kohale või saada e-kiri
oma kontaktandmetega
See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.
ootab uusi tenoreid
baritone
basse
Rõõm muusikast ja heast seltskonnast!
RAE KAMMERKOORi kooriproovid esmaspäeviti kell 18.30-21.00
Rae Kultuurikeskuses Jüri alevikus Aruküla tee 9
Tule kohale või saada e-kiri oma kontaktandmetega:  See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.
Ootame:
- uusi tenoreid
- baritone
- basse
Rõõm muusikast ja heast seltskonnast!
 
Esmaspäev, 12 Oktoober 2009 21:11

Vanad kodumasinad ja rehvid viiakse tasuta ära

 

Traditsiooniliselt korraldab Rae Vallavalitsus novembri kuus kodumajapidamises tekkinud elektroonikaromu (elektri- ja elektroonikaseadmete jäätmete) TASUTA kogumiskampaania, aidates inimesi vanade külmkappide, televiisorite, pesumasinate, pliitide jms transpordil spetsiaalsetesse  käitluskeskustesse. Seekord kogutakse esmakordselt koos elektroonikaga ka vanu rehve. Seekordne kogumisring toimub koostöös MTÜ-dega Eesti Elektroonikaromu ja Eesti Rehviliit.

Elektroonikajäätmeid ja rehve võetakse tasuta vastu suuremates Eesti linnades avatud spetsiaalsetes vastuvõtupunktides. Elektroonikajäätmete ja rehvide transport vastuvõtupunkti on aga kodaniku ülesanne. Pidades silmas nende kodanike huve, kellel ei ole endal transpordivahendit, organiseerib Rae Vallavalitsus transpordi elektroonikaromude üleandmiseks vastuvõtupunkti.

 

Kuidas kogumiskampaania toimub?

1) Helistage või kirjutage oktoobrikuu jooksul Rae Vallavalitsusse (tel 6 056 781 või 6 056 750, See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud. )   ja andke teada:

 • Ees- ja perenimi
 • Täpne aadress, kus EES-jäätmed ja/või rehvid asuvad
 • Kontakttelefon (teavitame Teid kogumisauto orienteeruvast saabumisajast)
 • Seadmete tüüp ja kogus (nt külmik 1 tk, TV 1 tk, rehvide arv jne.)

2) Täpsustatakse kogumisauto sõidugraafik ning võetakse ühendust kõigi registreerunud inimestega, teavitatakse orienteeruvast kogumisauto Teie juurde saabumise ajast kogumispäeval.

3) Kogumisauto tuleb elektroonikajäätmetele ja/või rehvidele järele Teie juurde ning viib need spetsiaalsesse käitluskohta.

 

Kogutakse kõiki elektriga töötavaid seadmeid millel saba taga või patarei sees, sh. ka päevavalguslampe ja akusid.

Külmutuskapi või televiisori üleandmisel tuleb arvestada, et tasuta vastuvõetav seade peab olema terve (terveks loetakse seadet, mis on ilma suurte väliste purustusteta, sisaldab olulisi osi nagu näiteks trafo, kompressor, emaplaat, kineskoop jms.). Elektroonikajäätmed ei pea töökorras olema! Samas ei tohi seadmed olla osadeks lammutatud jms.

Rae vald, MTÜ Eesti Elektroonikaromu ja MTÜ Eesti Rehviliit koostöös garanteerivad Teie poolt üleantud elektroonikajäätmete ja rehvide keskkonnasõbraliku käitlemise ja materjalide taaskasutamise!

 
Neljapäev, 01 Oktoober 2009 15:02
Täiskasvanud õppija nädala raames 6. oktoobril kell 19.00 - 20.30 on Vaida raamatukogu saalis loeng "Kodu-uurimise allikad"

Kodukoha tundmaõppimine on rahvapärane kodu-uurimine – see on põnev tunnetustegevus. Alati leidub neid, kel on soov ise nende asjade selgitamine käsile võtta, kes on võtnud ette mõne küla või väiksema piirkonna tekke- ja kujunemisloo põhjalikuma väljaselgitamise. Tänapäeva uurijatel on kasutada rohkesti aegade jooksul talletatud abimaterjale. Loeng juhatab uurija andmeallikate juurde mis sellealast teavet käsitlevad.
Tasuta. Kõik huvilised on oodatud
 
Kolmapäev, 16 September 2009 11:28

Rae Valla Golf Open Cup 2009

 • Toimub Laupäeval 17. oktoobril 2009 toimub Suuresta Golfis
 • Tegemist on ühisüritusega, mille avastart on päeval kell 12:00
 • Mängitakse 18 rada punktimänguna
 • Osaleda võivad kõik, kellel on kehtiv hcp kaart
 • Täpsem info:  www.golfest.ee

Ürituse kuulutuse saate laadida siit ...


Kui lugesid ja tundub, et sooviksid osaleda .. aga midagi jääb puudu, siis:


 • Golfi demoüritus
  24. septembril kell 14.00
 • Osalemine maksab 250.- kr inimese kohta (vajalik vähemalt 12 inimest)
 • Üritus kestab 2h ja tutvustatakse reegleid ning saab ka kätt proovida

 • Green Card´i koolitus 28.-30. septembril kell 16.00
 • Osalemine maksab 975.- kr inimese kohta (vajalik vähemalt 6 inimest)
 • Programmi maht kokku 12h ning hind sisaldab 2x "green fee" mängupiletit

Infomaterjali demoürituse kohta saate laadida siit ...

Infomaterjali Green Card koolituse kohta saate laadida siit ...

 
Neljapäev, 10 September 2009 12:47

Esmaspäeval, 14. septembril kell 13.15, esitleb Rae valla vallavanem Raivo Uukkivi Vaida Lasteaia saalis raamatut "Vallavanema aruanne". Võimalus saada autogrammiga raamat. Kõik huvilised on oodatud.

 
« AlgusEelmine1234JärgmineLõpp »

Lehekülg 4 / 4